Autor: Senka Frakić, 22. 9. 2022.

Prije par dana smo dobili poziv za sudjelovanje otočke djece u Nogometnom festivalu koji se održao u Hvaru, 20. rujna 2022. na igralištu NK Hvar u Križnoj luci.

Poziv smo odmah prihvatili smiley

S obzirom da se tada u Hvaru održao sastanak Izvršnog odbora UEFA-e, Nogometni festival u organizaciji UEFA-a, Hrvatskog nogometnog saveza i NK Hvar bila je prilika da se kroz zabavu i druženje s poznatim nogometašima promoviraju sportske aktivnosti i projekti unutar školskog sporta.

Sudionici nisu trebali imati nogometno predznanje jer je sam cilj festivala druženje i zabava te promicanje i popularizacija školskog sporta. U dogovoru s našim učiteljem tjelesne i zdravstvene kulture Sinišom, odabrali smo 7 dječaka i 7 djevojčica, te nestrpljivo čekali taj dan.

Svaki sudionik je dobiti dres i hlačice od UEFA-e koji su im ostali za uspomenu.
Također, svakom sudioniku je bila osigurana voda i "lunch paket" za vrijeme trajanja festivala.