Županija: Splitsko-dalmatinska

PŠ Vrboska,  Vrboska 348, Vrboska
    PŠ Sveta Nedjelja, Pjaca don Ante Mežnara 4, Sveta Nedjelja
    PŠ Zastražišće, Zastražišće 63, Zastražišće

Nastava u matičnoj školi odvija se u smjenama naizmenično (tjedan ujutro, tjedan poslijepodne), a u suprotnoj smjeni prostor zgrade koristi Srednja škola Hvar- Izdvojena lokacija u Jelsi. Prvi sat nastave u jutarnjoj smjeni počinje u 8:00 sati, a u poslijepodnevnoj u 14:00 sati.

Nastava tjelesne i zdravstvene kulture se od 2004. godine održava u Sportskoj dvorani Pelinje, čiji je vlasnik škola.

Prijevoz učenika putnika je osiguran sredstvima osnivača, Splitsko- dakmatinske županije.

U školi djeluje Školski sportski klub Soline, voditelj je prof. Siniša Šimić, učitelj tjelesne i zdravstvene kulture. Uz rukometnu i nogometnu, aktivna je i šahovska grupa. Mladi šahisti uz vodstvo prof. Ante Lončara već niz godina postižu vrhunske rezultate na svim natjecanjima.