Autor: Ana Miljak, 30. 4. 2013.

Brošuru "Idemo u srednju!"  (prijave i upisi u srednje škole za šk. g. 2013./2014.), koju su učenici osmih razreda dobili u tiskanom obliku, možete preuzeti i pogledati u pdf formatu klikom-ovdje

Postupak prijave u sustav se vrši na stranici http://www.upisi.hr, pomoću elektroničkog identiteta (korisničko ime i lozinka) iz sustava AAI@EduHr, koji je dodjeljen i uručen svakom učeniku.

Na istoj stranici su dostupni odgovori na Često postavljana pitanja (klik-ovdje), kao i početne Korisničke upute (klik-ovdje) sa slikovnim prikazom prijave u sustav, odnosno postupak dobivanja PIN-a i početno snalaženje u kartici Moji podaci.

Za početak, učenici će moći provjeriti svoje osobne podatke i ocjene ali samo one koje se vrednuju za upis u srednju školu, dakle od 5.-7. razreda. Tek nakon zaključenja ocjena i unošenja podataka iz 8. razreda, podaci će biti potpuni.
U slučaju da bude primjećena bilo kakva pogreška u nekom od vidljivih podataka o učeniku, molimo da se učenik ili roditelj što prije javi razrednici kako bi bila odmah ispravljena.

Izrazito je važno precizno slijediti upute iz brošure u kojoj su, između ostalog, opisani svi postupci prijave i odabira obrazovnih programa.

Posebnu pozornost skrećemo na 43.-45. stranicu, a naročito na redovito praćenje bodovnog stanja i tzv. liste prioriteta, odnosno redoslijed odabranih obrazovnih programa, pri čemu je prvi na listi najpoželjniji mogući ishod ("želim baš ovo"), a svaki sljedeći alternativa prethodnom ("ako se ne uspijem upisati u onaj prvi/drugi/treći, onda bih najradije...").
Razlog ovolikoj važnosti i posebnoj pozornosti jest osobitost elektronskog sustava, koji će prvo pokušati izvršiti upis u izbabrani obrazovni program koji je postavljen na samom vrhu liste, a ukoliko nije dovoljno uspješan da bi učenik bio upisan, nastavit će na isti način slijedom kojeg učenik sebi predvidi dalje.