Autor: Ana Miljak, 16. 4. 2013.

Sedamnaesto Natjecanje mladih HCK Gradskog društva Crvenog križa otoka Hvara održano je u Jelsi 16.03.2013. godine u Osnovnoj školi Jelsa, koja je bila domaćin. Natjecale su se ekipe podmlatka (predstavnici osnovnih škola) i mladeži (Srednje škole) Crvenog križa Hvar.

Teme su bile znanje o Hrvatskom Crvenom križu i prvoj pomoći. Posebno je zanimljivo praktično prikazivanje povreda i saniranje istih. Važnost znanja pružanja prve pomoći do dolaska Hitne pomoći od životnog je značaja.

Kulturno-umjetnički program na početku manifestacije pripremili su učenici Osnovne škole domaćina i razveselili sudionike natjecanja.

učenici Srednje škole Hvar

Pobjednici ovog natjecanja, učenice OŠ Jelsa, su predstavljale Gradsko društvo Crvenog križa Hvar na međužupanijskom natjecanju Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske županije, u Splitu 13.04.2013.godine.

Ekipa u sastavu Ivana Ivanković, Nikolina Drinković, Karmen Milatić, Karmen Radovani, Veronika Primi i Vini Božiković pod mentorstvom voditelja prof. Vinka Tarbuškovića je osvojila treće mjesto.