Nastava na daljinu (online) se odvija u virtualnim učionicama Osnovne škole Jelsa, a razlog tome je nužna prevencija u situaciji opasnosti od širenja i obolijevanja od virusa Covid-19 (corona).

Svaki razredni odjel predmetne nastave ima svoj zaštićeni mrežni prostor u kojeg su uključeni svi članovi razrednog vijeća i svi učenici tog razrednog odjela, a za svaki nastavni predmet zasebnu vlastitu virtualnu učionicu. Učenici razredne nastave se služe programom 3. programa HRTa "Škole na Trećem" i svakodnevnim komuniciranjem učiteljica razredne nastave sa roditeljima tijekom kojeg dobivaju objašnjenja, upute i zadatke, te ih po dogovorenom načinu učiteljicama i dostavljaju, uključivši i nastavne predmete predmetnih učitelja koji s njima rade.

Zahvaljujući današnjoj tehnologiji, učenici će istovremeno steći nova iskustva u komunikaciji sa odgojno-obrazovnim radnicima i drugim učenicima na dosada njima neuobičajeni način.