Udžbenici za šk. god.2013./2014.

Ovdje se nalazi popis udžbenika za našu školu za školsku godinu 2013./2014.

Napomena: Udžbenici ostaju isti kao i prošle školske godine!

Popis udžbenika možete preuzeti u pdf formatu na dnu stranice.

Na temelju članka 23. i članka 35. stavka 12. Zakona o udžbenicima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine, broj 27/10.) Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa Republike Hrvatske objavljuje Konačne liste odabranih udžbenika i pripadajućih dopunskih nastavnih sredstava prema odabiru stručnih aktiva u školama.

Popis udžbenika za našu školu nalazi se u priloženom dokumentu na dnu stranice.

.VLADA:   Novi zakon o udžbenicima za osnovnu školu

Prema prijedlogu, udžbenici će vrijediti najmanje četiri godine čime će se, kaže Fuchs, omogućiti njihovo nasljeđivanje.

Ističe i kako više neće biti stihije u kojoj svaki nastavnik u nekoj školi može koristiti različite udžbenike.

Zakonom je, naime, regulirano, da se udžbenici biraju na razini aktiva škole i to na način da će se, primjerice, hrvatski jezik u paralelnim razredima u nekoj školi učiti iz istog udžbenika.

Zakonska je novina i to da mišljenje o paketu udžbenika neke škole moraju dati i Vijeća roditelja. "Ne može netko isključivo birati, a roditelji plaćati, pa je uvedeno suodlučivanje roditeljskih vijeća", kazao je ministar.

Ako pak postoji "ozbiljna dikrepanca" između aktiva škole i roditeljskog vijeća ostaje dovoljno vremena za usuglašavanja, a ako dogovora ipak ne bude primjenjivat će se udžbenici koji su najzastupljeniji u školama te županije, objasnio je ministar.

Zakon predviđa i zabranu donacija nakladnika školama o čemu se, kaže Fuchs, često raspravljalo kao o otvaranju vrata korupciji.

Ističe i kako nitko tko u ministarstvu ili lokalnoj samoupravi ima nešto reći o odabiru udžbenika ne smije biti u nikakvoj vezi s nakladnicima, ne smije biti autor ili recenzent udžbenika.

NAPOMENA:

Udžbenik engleskog jezika za 5. razred, Project Third Edition, Tom Hutchinson, Algoritam  -  treba biti 5. godina učenja

objavio: Dinka Račić   datum: 14. 6. 2010.

« Travanj 2014 »

Linkovi za učenike

Sviđa li vam se novi izgled škole?