Hvar - izložba "16. međunarodni fotografski doživljaj baštine 2011.

Međunarodna izložba fotografija mladih „16. međunarodni fotografski doživljaj baštine 2011.“ otvorena je u petak, 23. rujna 2011. godine u 20.30 sati u Gradskoj loži, Hvar.

Hrvatski fotosavez ove godine po četrnaesti put priređuje međunarodnu izložbu fotografija mladih Međunarodni fotografski doživljaj baštine u Hrvatskoj. Izložba je rezultat opsežne programske aktivnosti namijenjene mladima do 21 godine starosti, koja je započela 1996. na inicijativu Ministarstva kulture Katalonije i otada joj se svake godine pridružuje sve veći broj – ne samo europskih – zemalja i pokrajina.

Nakana projekta, koji se priređuje u okviru Europskih dana baštine pod pokroviteljstvom Vijeća Europe i uz potporu UNESCO-a, od samoga početka bila usmjeriti što veći broj mladih na fotografiranje i razumijevanje kulturne i prirodne baštine.

5. Vini Božiković, r. 1999., Jelsa, „Procesija Za križem“
6. Veronika Primi, r. 1999., Jelsa, „Crkva Sv. Marije od Milosrđa – Vrboska, Hvar“
7. Karla Ljubičić, r. 1996., Sinj, „Crkva Sv. Spasa – Cetinska krajina“
8. Nikola Pavić, r. 1992., Sinj, “Srednjevjekovni nadgrobni spomenici – Dalmatinska zagora”

Izložbu čini 105 fotografija, izrađenih u formatu 40×50 cm, opremljenih na podložne ploče od poliuretana.