Autor: Dinka Račić, 25. 9. 2018.

U suradnji s Hrvatskim fotosavezom u OŠ Hvar od 25. do 27. svibnja 2018. održana je radionica naziva "Hvar - portret grada camerom obscurom" na kojoj su sudjelovale učenice naše škole, članice školske foto grupe.

Rezultat radionice, fotografije s motivima hvarskih znamenitosti i motiva bit će predstavljen u Galeriji Arsenal izložbom fotografija svečanim otvorenjem 25.rujna 2018. u 20,00 sati.

Sudjelovanjem na radionici učenici su se uključili u program Hrvatskog fotosaveza koji za cilj imaju očuvanje i promociju prirodne i kulturne baštine Hrvatske te dali svoj doprinos obilježavanju 150 godina turizma u gradu Hvaru.

Fotografija je moć vizualnosti i čarolija. Da je doista tako svjedoče fotografije koje su snimili polaznici radionice camerom obscurom. Iz naše škole to su: Dorotea Buratović, Antea Damjanić, Gabriela Grančić, Mari Huljić, Ema Huljić, Paula Ladan, Ema Matković, Jelena Ostojić i Lana Tomić.