Lidrano, smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva

Ove školske godine upravo je naša škola, OŠ Jelsa bila domaćin Općinske razine Lidrana. Drago nam je što smo tom prilikom ugostili naše kolege iz OŠ Petra Hektorovića Stari Grad i iz OŠ Hvar. Učenici su se natjecali u tri kategorije: literarno stvaralaštvo,pojedinačni dramsko-scenski izraz i skupni dramsko-scenski izraz. Nakon održanog okruglog stola u kojem je komisija prosuđivala literarne radove i nastupa svih pojedinačnih i grupnih scenskih izraza odlučeno je da će rad naše učenice Ivane Grgičević biti predložen za Županijsku razinu Lidrana-literarni radovi, a kazivanje poezije naše učenice Jelene Ostojić za kategoriju pojedinačni scenski izraz.

Jelena Ostojić, učenica 7.b razreda, oduševila je prisutne kazivanjem poezije U sridu na čakavskom narječju naše jelšanske pjesnikinje Rozarije Dobronić.

Ivana Grgičević, učenica 8.a razreda, slikovito i maštovito dočarala je svoje poimanje puberteta u literarnom sastavu naslova Ah, taj pubertet!

12.veljače u Hrvatskom narodnom kazalištu u Splitu gotovo 350 osnovaca i srednjoškolaca Splitsko-dalmatinske županije i 750 mentora sudjelovalo je na Županijskoj smotri Lidrana, uključujući i naše dvije spomenute učenice Ivanu Grgičević i Jelenu Ostojić.

Čestitamo njima i njihovoj mentorici Ivani Belić Mustapić te im želimo da i dalje budu kreativne kako u literarnom  tako i u dramsko-scenskom izrazu!