Autor: Dinka Račić, 6. 11. 2017.

Mali ekolozi , učenici 3. razreda, 22.9. 2017. zajedno su sa svojom učiteljicom i nekoliko dobrovoljaca-roditelja vozeći bicikla od Jelse do Vrboske i natrag obilježili Međunarodni dan bez automobila.

Poručili su svima da koristeći bicikla kao prijevozna sredstva uvelike pridonose svome zdravlju a ujedno i očuvanju okoliša. Bez ispušnih plinova iz automobila, udišući svježi zrak uz more, vrlo brzo su stigli u Vrbosku te se tamo susreli s učenicima iz Područne škole Vrboska. Njima i njihovim učiteljicama zahvaljuju se na gostoprimstvu.