Autor: Dinka Račić, 18. 11. 2016.

U OŠ Jelsa obilježen je Dan sjećanja na žrtve Vukovara. Učenice 8.a razreda Marie Huljić, Karmen Županović i Doris Ćurin pripremile su prezentaciju naziva Vukovar grad heroj i grad heroja koju su predstavili učenicima 5. Razreda. Kroz prezentaciju učenici su mogli vidjeti tijek borbe za Vukovar, vukovarske simbole i posljedice rata. Učenice 8.b razreda Maja Buratović i Dina Milatić napravile su plakat Vukovar svijetli i u našim srcima. Svoj obol današnjem danu dale su učenice 5. razreda Veselka Cvitanović, Zorana Arbunić Huljek i Perina Arbunić koje su pročitale svoje pjesmice inspirirane današnjim danom, a za kraj poslušali su i priču  Grad-to ste vi, poginulog ratnog izvjestitelja Siniše Glavaševića u interpretaciji učenice Eme Šadić.

Tematski sat s učenicima pripremili su: Ivana Belić Mustapić, Marlena Carić,  Lana Damjanić i Ante Visković