U nedjelju 28.8.2016. godine otvorena je ozložba " Tragom Petra Hektorovića".

To je plod suradnje Hrvatskog fotosaveza, OŠ Petra Hektorovića i OŠ Jelsa. Izložba je rezultat radionica koje su se održale početkom lipnja a čiji je cilj bio da učenici fotografski zabilježe sva ona mjesta koja je u svojem djelu " Ribanje i ribarsko prigovaranje", opisao pjesnik Hektorović. izložba će u Tvrdalju biti postavljena za javnost kroz čitav rujan, a očekuje se gostovanje u jelsi ( Galerija Kravata), Splitu ( Pomorski muzej Spli) i Zagrebu ( Arheološki muzej u Zagrebu).

Organizatori zložbe su Predrag Bosnar i Zlata Medak iz Hrvatskog fotosaveza te Katija Barbić i Vinko Tarbušković u ime navedenih dviju škola. Program otvaranja izložbe uveličali su učenici SŠ "Hvar" - Izdvojena lokacija Jelsa s prezentacijom " Grčki oostaci na Hvaru". Projekt je potpomogla Udruga "Tartajun".

Učenici navedenih škola na taj su se način pridružili svečanosti povodom 2400. obljetnice od osnutka Starog Grada. Izložba će u Hektorovićevu Tvrdalju biti otvorena kroz mjesec rujan, a gostovanje u Jelsi planirano je za mjesec listopad.