Autor: Anita Prlić, 9. 5. 2016.

Ove školske godine prvaši su kroz izvannastavne aktivnosti s učiteljicom Margaritom Carić učili o ekologiji na njima primjeren način, djelovali ekološki i svakom školskom zadatku pristupili s ekološkog aspekta! Likovne radove izrađivali smo od rolica potrošenog  papira. Skupljali smo boce, a čepovi su na kraju školske godine završili na zidnim slikama.

Kostime za maskenbalsku povorku „EKO SOVE“  izradili smo uz pomoć roditelja od recikliranih papirnatih vreća i kolaž papira, uz minimalna ulaganja  uštedjeli smo puno  materijala, a roditeljima i novaca.

Kroz ovu školsku godinu započeli smo s malim projektom „ZABORAVLJENI HRAST“. Kroz nastavu prirode i društva promatrali smo hrast medunac  kao listopadno stablo kroz godišnja doba. Hrast medunac ( u našim krajevima poznat kao Dub) čije stanište sve više pokriva Alepski bor postaje rijetka vrsta na našem  otoku i zbog toga smo odlučili nešto više naučiti o njemu, promatrati ga i osvijestiti da je u našem zavičaju.  U zimskim danima sakupili smo po jedan žir hrasta medunca za svakog učenika posadili ga u male lončanice, a učenici o su se brinuli o svom plodu i redovno zalijevali.  Iz nekoliko žirova razvile su se mlade stabljike koje ćemo na prikladno mjesto i posaditi.

Dan planeta Zemlje obilježili smo 22.04. U školi smo izradili slike s ekološkim porukama, a ostatak nastavnog dana proveli smo u  parku.  Između stabala u našem parku izložili smo svoje likovne radove s eko porukama.  Razgovarali smo i pričali o važnosti očuvanja naše Zemlje i okoliša, a na kraju smo svoje znanje provjerili Eko kvizom u kojem su obje ekipe bile podjednake.