Autor: Dinka Račić, 4. 3. 2015.

OŠ Jelsa je jedna od škola partnera Udruge Robofreak – udruge za promicanje novih tehnologija u Projektu EduRo - edukacija robotike kroz Hrvatsku. Bespovratnim sredstvima dobivenim za projekt EduRo na Natječaju za dodjelu bespovratnih sredstava projektima udruga u području izvaninstitucionalnoga odgoja i obrazovanja djece i mladih u školskoj godini 2014./2015 Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta bit će održane radionice u školama partnerima u projektu. Uz našu školu u projektu kao škole partneri Udruge Robofreak još sudjeluju škole iz Supetra, Varaždina i Zagreba.

U OŠ Jelsa bit će održana radionica od 22. do 27. lipnja 2015. Ova radionica učenicima koji su već uključeni u robotiku omogućiti će proširivanje znanja, a onima koji će se uključiti prvi put ponudit će nešto novo i biti im poticaj da se u slijedećoj školskoj godini uključe u aktivnost robotike.