Autor: Ana Miljak, 29. 4. 2013.

Kreativni projekt "Spremi čep da mozaik bude lijep!" izveden u obliku Mozaik otoka Fora, predstavljen je kao jedan od naših sedam koraka u kampanji Litter Less zaklade Wrigleys Company Foundation, kojoj se pridružila ove godine Osnovna škola Jelsa.

Osmislila ga je i vodila učiteljica likovne kulture, eko-koordinatorica prof. Željana Slaviček, a pripremali ga i izveli zajedno učenici naše škole, uz svesrdnu suradnju komunalnog poduzeća Jelkom doo, koje već nekoliko godina rado surađuje sa nama. Svi učenici i učitelji, svo zaposleno osoblje, selektirali su i sakupljali otpadni materijal, odvajajući plastične čepove svih vrsta i veličina.

Nadamo se da je ugodan i vašem oku...

Je li to utjecalo na naše životne navike, što je ujedno i jedan od željenih ciljeva ove kampanje kojoj se OŠ Jelsa priključila?

Oooo, da!
Prije sudjelovanja u ovom projektu bismo plastični čep vjerojatno bacili u kantu za smeće, ne razmišljajući što bismo sve mogli s njim.

Tijek izrade pogledajte u prezentaciji uz ovaj članak.

(za starije verzije operativnog sustava: poveznica za preuzimanje Compatibility Pack na stranicama Microsofta se nalazi klik-ovdje)