DRŽAVNO NATJECANJE IZ GEOGRAFIJE
Autor: Lana Damjanić, 22. 4. 2022.

DRŽAVNO NATJECANJE IZ GEOGRAFIJE

Učenica 5. b razreda, naše škole Katarina Bogdanić, je uz pratnju mentora Ante Viskovića, sudjelovala na 29. državnom Natjecanju iz geografije. Natjecanje se odvijalo od 12. do 14. 4. 2022. u prostorijama OŠ Malinska-Dubašnica u Malinskoj na otoku Krku, a natjecatelji i mentori bili su smješteni u hotelu u Njivicama.

Nakon otvaranja, u srijedu 13. 4., pisao se istraživački rad. U istraživačkom radu učenici su trebali postaviti istraživačko pitanje i hipotezu, prikupiti, obraditi i prikazati podatke, donijeti zaključak  te navesti  literaturu i izvore.  U poslijepodnevnim satima bio je organiziran terenski izlazak u prostor Malinske gdje su se učenici i mentori, uz stručno vodstvo, upoznali s osnovnim geografskim i povijesnim značajkama prostora.

Zadnjeg dana natjecanja pisao se ispit koji je obuhvatio sve ishode predviđene kurikulumom za 5. razred. Zatvaranje natjecanja bilo je u četvrtak, 14. travnja u hotelu u Njivicama. Katarina je u oštroj konkurenciji osvojila izvrsno 11. mjesto.

Čestitke učenici i mentoru!